ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11795627
*
nr 1179 5627
Spegel
mahogny, 145x71
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 18:21:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 22:45:52
1
Vinnande bud
18/4 08:34:32
2
300 kr
18/4 08:34:33
1
350 kr (Budbetjänt)
18/4 08:34:54
2
500 kr
18/4 08:34:54
1
600 kr (Budbetjänt)
18/4 08:35:14
2
700 kr
18/4 08:35:14
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1179 5627
Spegel
mahogny, 145x71
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/4 22:45:52 | 1 | Vinnande bud |
| 18/4 08:34:32 | 2 | 300 kr |
| 18/4 08:34:33 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 18/4 08:34:54 | 2 | 500 kr |
| 18/4 08:34:54 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 18/4 08:35:14 | 2 | 700 kr |
| 18/4 08:35:14 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



